EA1                                                    logo results

Junior Women Results

 TEAM CLASIFICATION

Rank

Club

Bib

Name

Time

Pos

Result

             

1

Fenerbahce Sport Club (TUR)

   

29

 

65

USKUN Gülnaz

15:14

3

 
 

62

KARATA? Gül?en

15:25

6

 
 

63

KOKU Bü?ra Nur

15:27

7

 
 

64

SATILMIS Nuran

15:38

13

 
 

61

DEMIRTA? Pinar

15:40

15

 
 

60

DEMIR Fatma

16:06

23

 
             

2

Bursa Büyüksehir Belediye SK (TUR)

   

32

 

57

EROL Sümeyye

15:03

1

 
 

58

KALIR Ekin Esra

15:08

2

 
 

56

ATALAY Bahar

15:16

4

 
 

59

YEMI?LI Kübra

16:09

25

 
             

3

Playas de Castellon (ESP)

   

50

 

8

PÉREZ Uxía

 

15:18

5

 
 

9

PESCADOR Marta

15:36

11

 
 

10

SÁNCHEZ-PUEBLA Lidia

15:38

14

 
 

6

CASILLAS Maria Del Mar

15:57

20

 
 

11

UREÑA Maria

16:56

41

 
 

7

LEVONI Claudia

16:59

43

 
             

4

Dundrum South Dublin AC (IRL)

   

73

 

34

MURPHY Sophie

15:34

10

 
 

30

CAREY Niamh

15:50

17

 
 

32

FITZPATRICK Sarah

15:59

22

 
 

33

KING Aisling

 

16:08

24

 
 

31

FITZPATRICK Eimear

16:25

28

 
 

35

ODLUM Isabelle

16:47

34

 
             

5

"SC ""Luch-Flano""" (RUS)

   

73

 

2

SAFAROVA Ayda

15:34

9

 
 

5

VAKHITOVA Rezeda

15:46

16

 
 

3

SEMYONOVA Larisa

15:51

18

 
 

4

SOLOVYOVA Viktoriya

16:32

30

 
 

1

BASHKATOVA Tatyana

16:50

37

 
             

6

Sparta AM (DEN)

     

93

 

25

THESTRUP Josephine

15:31

8

 
 

23

KALL Clara

 

16:09

26

 
 

21

ANDERSEN Maria

16:11

27

 
 

22

HOLM Anne

 

16:36

32

 
 

24

SHELDON Isabella

16:52

38

 
             

7

ASV Sterzing Volksbank (ITA)

   

133

 

38

LARCH Alessandra

15:58

21

 
 

37

HOFER Anna Lena

16:33

31

 
 

39

MAIR Vera

 

16:49

36

 
 

36

FRICK Anna

 

17:00

45

 
 

40

STEFANI Verena

17:03

46

 
             

8

Hässelby SK (SWE)

     

165

 

53

ROSVALL Astrid

15:36

12

 
 

52

REIMERS Sofi

17:15

48

 
 

50

GUSTAFSSON Emma

17:43

50

 
 

54

SJÖBLOM Maja

18:23

55

 
             

9

AV Lokeren (BEL)

     

166

 

13

JANSSENS Fien

16:29

29

 
 

15

VAN RAEMDONCK Elise

16:54

39

 
 

14

MOENS Febe

17:00

44

 
 

12

AUDENAERT Kendra

18:01

54

 
             

10

TJ Slezan Frydek-Mistek (CZE)

   

182

 

20

ZÁVORKOVÁ Natálie

16:49

35

 
 

19

SIEBELTOVÁ Veronika

16:58

42

 
 

18

SIEBELTOVÁ Kate?ina

17:54

52

 
 

17

RAŠKOVÁ Iveta

17:55

53

 
             

11

Sport Association NucleOeiras (POR)

   

196

 

45

PEREIRA Ana

16:55

40

 
 

41

AGULHA Vanessa

17:11

47

 
 

44

OLIVEIRA Inês

17:19

49

 
 

43

MEDEIRO Maria

21:35

60

 
             

12

"AE Mesogeion ""Amienias""" (GRE)

   

225

 

26

KOKKORI Eleni

17:45

51

 
 

27

KOUTLÍ Ekateríni

19:02

57

 
 

28

PRIFTI Alboulena

19:15

58

 
 

29

ZAVOU María-eléni

20:13

59

 

 

INDIVIDUAL RESULTS

Rank

Bib

Name

 

Nat

Club

 

Date of Birth

Result

                 

1

57

EROL Sümeyye

TUR

Bursa Büyüksehir Belediye SK

15.06.1997

15:03

2

58

KALIR Ekin Esra

TUR

Bursa Büyüksehir Belediye SK

12.08.1996

15:08

3

65

USKUN Gülnaz

TUR

Fenerbahce Sport Club

12.03.1998

15:14

4

56

ATALAY Bahar

TUR

Bursa Büyüksehir Belediye SK

01.10.1998

15:16

5

8

PÉREZ Uxía

 

ESP

Playas de Castellon

31.10.1997

15:18

6

62

KARATA? Gül?en

TUR

Fenerbahce Sport Club

01.07.1996

15:25

7

63

KOKU Bü?ra Nur

TUR

Fenerbahce Sport Club

06.09.1996

15:27

8

25

THESTRUP Josephine

DEN

Sparta AM

 

25.11.1996

15:31

9

2

SAFAROVA Ayda

RUS

"SC ""Luch-Flano"""

01.02.1996

15:34

10

34

MURPHY Sophie

IRL

Dundrum South Dublin AC

04.09.1998

15:34

11

9

PESCADOR Marta

ESP

Playas de Castellon

03.09.1999

15:36

12

53

ROSVALL Astrid

SWE

Hässelby SK

 

11.07.1997

15:36

13

64

SATILMIS Nuran

TUR

Fenerbahce Sport Club

06.10.1997

15:38

14

10

SÁNCHEZ-PUEBLA Lidia

ESP

Playas de Castellon

17.07.1996

15:38

15

61

DEMIRTA? Pinar

TUR

Fenerbahce Sport Club

04.07.1998

15:40

16

5

VAKHITOVA Rezeda

RUS

"SC ""Luch-Flano"""

13.08.1997

15:46

17

30

CAREY Niamh

IRL

Dundrum South Dublin AC

05.05.1999

15:50

18

3

SEMYONOVA Larisa

RUS

"SC ""Luch-Flano"""

06.03.1998

15:51

19

49

MORENAITE Egle

LTU

Nike Klaipeda

14.11.1997

15:52

20

6

CASILLAS Maria Del Mar

ESP

Playas de Castellon

09.12.1997

15:57

21

38

LARCH Alessandra

ITA

ASV Sterzing Volksbank

28.07.1996

15:58

22

32

FITZPATRICK Sarah

IRL

Dundrum South Dublin AC

10.07.1996

15:59

23

60

DEMIR Fatma

TUR

Fenerbahce Sport Club

05.05.1996

16:06

24

33

KING Aisling

 

IRL

Dundrum South Dublin AC

27.04.1999

16:08

25

59

YEMI?LI Kübra

TUR

Bursa Büyüksehir Belediye SK

28.03.1996

16:09

26

23

KALL Clara

 

DEN

Sparta AM

 

01.01.1999

16:09

27

21

ANDERSEN Maria

DEN

Sparta AM

 

04.02.1998

16:11

28

31

FITZPATRICK Eimear

IRL

Dundrum South Dublin AC

07.10.1998

16:25

29

13

JANSSENS Fien

BEL

AV Lokeren

 

18.02.1999

16:29

30

4

SOLOVYOVA Viktoriya

RUS

"SC ""Luch-Flano"""

07.09.1996

16:32

31

37

HOFER Anna Lena

ITA

ASV Sterzing Volksbank

19.11.1997

16:33

32

22

HOLM Anne

 

DEN

Sparta AM

 

09.07.1999

16:36

33

48

KUZNETCOVA Anna

LTU

Nike Klaipeda

30.10.1997

16:43

34

35

ODLUM Isabelle

IRL

Dundrum South Dublin AC

01.05.1997

16:47

35

20

ZÁVORKOVÁ Natálie

CZE

TJ Slezan Frydek-Mistek

12.10.1996

16:49

36

39

MAIR Vera

 

ITA

ASV Sterzing Volksbank

01.01.1997

16:49

37

1

BASHKATOVA Tatyana

RUS

"SC ""Luch-Flano"""

20.04.1997

16:50

38

24

SHELDON Isabella

DEN

Sparta AM

 

28.05.1997

16:52

39

15

VAN RAEMDONCK Elise

BEL

AV Lokeren

 

01.06.1999

16:54

40

45

PEREIRA Ana

POR

Sport Association NucleOeiras

01.10.1998

16:55

41

11

UREÑA Maria

ESP

Playas de Castellon

16.11.1996

16:56

42

19

SIEBELTOVÁ Veronika

CZE

TJ Slezan Frydek-Mistek

15.10.1996

16:58

43

7

LEVONI Claudia

ESP

Playas de Castellon

31.08.1996

16:59

44

14

MOENS Febe

BEL

AV Lokeren

 

17.05.1997

17:00

45

36

FRICK Anna

 

ITA

ASV Sterzing Volksbank

27.03.1997

17:00

46

40

STEFANI Verena

ITA

ASV Sterzing Volksbank

23.12.1997

17:03

47

41

AGULHA Vanessa

POR

Sport Association NucleOeiras

12.12.1996

17:11

48

52

REIMERS Sofi

SWE

Hässelby SK

 

09.07.1998

17:15

49

44

OLIVEIRA Inês

POR

Sport Association NucleOeiras

02.09.1996

17:19

50

50

GUSTAFSSON Emma

SWE

Hässelby SK

 

19.06.1997

17:43

51

26

KOKKORI Eleni

GRE

"AE Mesogeion ""Amienias"""

27.05.1996

17:45

52

18

SIEBELTOVÁ Kate?ina

CZE

TJ Slezan Frydek-Mistek

15.10.1996

17:54

53

17

RAŠKOVÁ Iveta

CZE

TJ Slezan Frydek-Mistek

06.08.1998

17:55

54

12

AUDENAERT Kendra

BEL

AV Lokeren

 

27.09.1996

18:01

55

54

SJÖBLOM Maja

SWE

Hässelby SK

 

24.10.1997

18:23

56

47

KULDAITE Violeta

LTU

Nike Klaipeda

11.09.1998

18:42

57

27

KOUTLÍ Ekateríni

GRE

"AE Mesogeion ""Amienias"""

01.01.1997

19:02

58

28

PRIFTI Alboulena

GRE

"AE Mesogeion ""Amienias"""

05.01.1996

19:15

59

29

ZAVOU María-eléni

GRE

"AE Mesogeion ""Amienias"""

26.05.1997

20:13

60

43

MEDEIRO Maria

POR

Sport Association NucleOeiras

21.10.1997

21:35